KS Wrocław

KOMUNIKAT ZARZĄDU – AWANSE, SPADKI, EGZAMINY

Poniżej przedstawiamy sprawozdanie z posiedzenia Zarządu Kolegium Sędziów Wrocław w dniu 05.06.2023.

1. Awanse i spadki

Zarząd KS Wrocław przyjął informację, że Zarząd KS Dolnośląskiego ZPN podjął decyzję o nominacji Jakuba Kwinto jako kandydata na sędziego TOP AMATOR C (III Liga). Jakub po pozytywnym zaliczeniu egzaminów uzyska awans na sędziego ww. klasy.

Na kandydata rezerwowego nominowany został Jakub Szymczak.

Awans do IV Ligi – Piotr Witkowski, Hubert Sarżyński (wymiana), Marcin Niciński (wymiana)

Spadek z IV Ligi – Michał Jankowiak, Paweł Kucharczyk (wymiana), Bartłomiej Szczecina (wymiana – w związku ze złamaniem Regulaminu Spadków i Awansów, notoryczne niewywiązywanie się z obowiązku sporządzania samoocen)

Awans do Klasy O – Marcin Dobuszewski, Patryk Kubis

Spadek z Klasy O – Michał Chorodeński, Jakub Tomczyk (nieusprawiedliwione nieprzystąpienie do egzaminów wiosennych), Jakub Zalewski

Awans do Klasy A – Andrzej Motyka, Kacper Palusiński, Michał Żabski

Spadek z Klasy A – Adrian Jeż, Krzysztof Więcek (spadek po egzaminach wiosennych, niezaliczenie 2 egzaminów w jednym sezonie)

W związku z chęcią pełnienia funkcji obserwatora, w sezonie 2023/2024 Paweł Kucharczyk będzie sklasyfikowany wśród sędziów Klasy A.

W związku ze zmianą Regulaminu Kolegium Sędziów Dolnośląskiego ZPN, od sezonu 2023/2024 asystenci szczebla centralnego KS Wrocław – Michał Hnatkiewicz, Adam Karasewicz, Krzysztof Stępień oraz Jakub Szkutnik będą sklasyfikowani jako sędziowie Klasy O.

2. Ustalono terminy na rundę wiosenną

Zebranie plenarne – 10 sierpnia 2023 r.(czwartek)

Egzaminy klasy O, A, kand. A, B – 13 sierpnia 2023 r. (niedziela)

II termin egzaminów klasy O, A, kand. A, B – 7 września 2023 r. (czwartek)

Oba terminy egzaminów oraz zebranie plenarne planowane są na terenie AWF Wrocław.

3. Zakończenie sezonu

Zarząd KS Wrocław informuje, że tradycyjne zakończenie sezonu odbędzie się w piątek 30 czerwca o godzinie 17 na terenie Hotelu GEM (ul. Mianowskiego, Wrocław), na polanie za sztucznym boiskiem.

4. Kwestie obserwatorów

Referent ds. obserwatorów – Tomasz Martowicz omówił kwestię statystyk przeprowadzonych obserwacji oraz obserwacji mentorskich. Dodatkowo przedstawiono pomysł na finansowanie większej liczby obserwacji w przyszłym sezonie.

Członków zapoznano z perspektywą klasyfikacji obserwatorów do konkretnych klas rozgrywkowych, a także z perspektywą rozwoju nowych obserwatorów – Pawła Kucharczyka i Wojciecha Ostrowskiego.

Przekazano informację, że Zarząd KS DolZPN utrzymał obecne przypisanie klas rozgrywkowych do obserwatorów KS Wrocław.

5. Raport finansowy KS Wrocław

Referent ds. finansowych – Radosław Kasprzyk przedstawił raport finansowy za pierwszą połowę roku 2023. Dodatkowo określono planowane w tym roku wydatki.

W trakcie ustalania jest termin i forma przedstawienia raportu finansowemu Komisji Rewizyjnej, powołanej w marcu 2023 r. podczas zebrania plenarnego sędziów KS Wrocław.

6. Omówienie kwestii szkoleniowych

Adam Karasewicz oraz Jakub Szymczak omówili kwestie szkoleniowe w rundzie wiosennej sezonu 2022/23.

7. Fundacja KSP

Referent ds. ewidencji i odznaczeń – Janusz Buliński omówił kwestie brakujących deklaracji KSP. Radosław Kasprzyk ustali w PZPN kwestię ciągłości wpłat i przynależności do fundacji.

8. Współpraca ze SZS

Ponowne omówienie kwestii podjęcia rozmów ze Szkolnym Związkiem Sportowym w celu określenia zasad współpracy dotyczących obsady sędziów KS Wrocław na rozgrywki szkolne.

9. Trójki sędziowskie na B-klasie oraz sytuacja obsadowa

Referent ds. obsad sędziów – Michał Hnatkiewicz przedstawił obecną sytuację związaną z obsadą. Przy aktualnej liczbie aktywnych sędziów, jest mniej meczów niż osób gotowych do ich prowadzenia.

Zdecydowano o podjęciu rozmów z przedstawicielami DolZPN nt. powrotu do obsad 3 sędziów na mecze Klasy B. Zgodnie z propozycją KS Wrocław, w wyjątkowych sytuacjach – gdy zabraknie sędziów do obsady – jeden sędzia będzie delegowany na mecze drużyn zajmujące aktualnie najniższe pozycje w tabeli ligowej.

Michał przestawił także problem z drużynami w kategoriach młodzieżowych, które informują, że NIE CHCĄ sędziów na swoich meczach (ze względów finansowych). Zostaną podjęte rozmowy z przedstawicielami DolZPN w celu eliminacji takich praktyk. 

Udostępnij

Zobacz także

Aktualności

Egzaminy KS Wrocław 19.03 i 21.03

W nawiązaniu do wcześniejszych komunikatów w załączniku rozpiska wtorkowych i czwartkowych egzaminów.  Ważne! Wtorkowe egzaminy teoretyczne odbędą się w sali 2/2 budynku P5, zaś czwartkowe

Czytaj więcej »
Aktualności

Składki KSP i KFD 2024

Informujemy, że Zarząd Fundacji KSP podjął decyzję o ustaleniu składki na 2024 r. w wysokości 100 zł. Zarząd KS Wrocław podjął jednocześnie decyzję o utrzymaniu

Czytaj więcej »