KS Wrocław

Damian Sylwestrzak i Adam Karasewicz posędziują Bayern – Inter

Damian Sylwestrzak kontynuuje swoją europejską przygodę. Nasz międzynarodowy sędzia po raz trzeci w tym sezonie będzie miał okazję pracować na meczu UEFA Youth League. Już we wtorek, 1 listopada, o godzinie 16:00, rozpocznie mecz Bayern Monachium – Inter Mediolan.

Mecz może nie jest bardzo istotny dla układu tabeli grupy C, bo Bayern nie ma już szans na awans do dalszych gier, Inter jest natomiast pewny drugiego miejsca w grupie, które daje awans do play-off, ale obserwatorem pracy naszych sędziów będzie Bjorn Kuipers. Holendra nie trzeba chyba przedstawiać. Uważany jest za jednego z najlepszych arbitrów ostatniej dekady, obecnie w europejskiej federacji uznawany jest za jedną z najważniejszych postaci, zwłaszcza jeśli chodzi o młodych, utalentowanych sędziów, którzy za kilka lat mają stanowić trzon elity. Dla Damiana taki mecz to ogromne wyróżnienie, ale i potężne wyzwanie. Jeśli zaprezentuje się z dobrej strony (jesteśmy tego pewni), to jego europejska kariera może przyspieszyć.

Wraz z Damianem do Monachium wybiera się Adam Karasewicz, który będzie asystentem tego meczu. Po drugiej stronie asystować będzie Bartosz Kaszyński. Na sędziego technicznego UEFA wyznaczyła Niemca Wolfganga Haslbergera.

Przypomnijmy, że Damian i Adam w tym sezonie prowadzili już dwa mecze UEFA Youth League – w 2. kolejce Atletico Madryt – FC Porto oraz dwa tygodnie później Ajax Amsterdam – Napoli. Ponadto tej jesieni Sylwestrzak sędziował mecz eliminacji mistrzostw Europy do lat 17 między Belgią i Hiszpanią. Z kolei latem miał okazję rozstrzygać w turnieju eliminacyjnym UEFA Regions CUP oraz w kwalifikacjach Ligi Konferencji Europy w Estonii.

Trzymamy kciuki za Damiana i Adama, życzymy samych dobrych decyzji i przyjemności z sędziowania.

Udostępnij

Zobacz także

Aktualności

Egzaminy KS Wrocław 19.03 i 21.03

W nawiązaniu do wcześniejszych komunikatów w załączniku rozpiska wtorkowych i czwartkowych egzaminów.  Ważne! Wtorkowe egzaminy teoretyczne odbędą się w sali 2/2 budynku P5, zaś czwartkowe

Czytaj więcej »
Aktualności

Składki KSP i KFD 2024

Informujemy, że Zarząd Fundacji KSP podjął decyzję o ustaleniu składki na 2024 r. w wysokości 100 zł. Zarząd KS Wrocław podjął jednocześnie decyzję o utrzymaniu

Czytaj więcej »